Wszystko co powinieneś wiedzieć o apartamentach nad morzem.

Data dodania: 13.08.2018


Jeżeli mieszkasz w Polsce i wyjeżdżasz też na wakacje w obrębie kraju – powinieneś wiedzieć o tym, jak zmieniło się podejście do noclegów wakacyjnych. Prawda jest taka, że coraz mniej osób decyduje się na pokój w dużym hotelu z kilkuset miejscami. Coraz częściej polscy turyści wybierają taką opcje, jak apartamenty nad morzem. Dlaczego tak się dzieje? Popularność polskiego wybrzeża można przypisać kilku kwestiom – na pewno jest to budowa dróg ekspresowych i autostrad, dzięki którym z niemal każdego zakątka kraju można łatwo dojechać nad morze. Jeśli miejscowość znajduje się na końcu takiej drogi – tym lepiej dla niej! Kołobrzeg jest bardzo dobrym przykładem – mimo tego, że leży daleko na zachodzie kraju, dzięki nowo wybudowanym trasom dostęp do niego został ułatwiony. Jeszcze nie tak dawno trasa z warszawy nad morze wynosiła 8 do 9 godzin – dzisiaj jedzie się tam zaledwie 5 godzin.

https://reus-kamien.pl/

Co jeszcze wpłynęło na rozwój takich miejsc, jak apartamenty nad morzem? Na pewno dostępny łatwo proces rezerwacji, poprzez popularne serwisy internetowe – nikt już nie musi dzwonić i pytać o dostępność lokalu – wystarczy, że wejdziemy na stronę i samodzielnie sprawdzimy czy dany apartament nad morzem jest wciąż dla nas dostępny. Rynek apartamentów jest obecnie bardzo szeroki i coraz więcej osób staje się właścicielami nieruchomości w tej części kraju. Zarówno domy szeregowe, jak i apartamenty w luksusowych budynkach są chętnie wynajmowane przez turystów. Jeżeli nie zależy nam na pełnym wyżywieniu hotelowym (które jest różnej jakości) możemy zawsze postawić na wygodny apartament, w którym z łatwością sami przyrządzimy wszystkie posiłki dnia. Właśnie z tego względu aparthotele zaczęły zajmować miejsce hoteli tradycyjnych.

Dom bliźniak Kołobrzeg

W naszym kraju sytuacja na rynku nieruchomości wygląda bardzo ciekawie – nie powstają obecnie duże obiekty hotelowe, ponieważ brakuje inwestorów na taką skalę. Nawet nad morzem ciężko o dużą inwestycję w nieruchomości – tworzy to doskonałe pole do popisu dla prywatnych inwestorów. Apartamenty nad morzem nie różnią się standardem od luksusowych hoteli, dlatego Polacy tak chętnie z nich korzystają. Bardzo dużo osób kupiło tego typu nieruchomość z myślą o sobie – planowali sami korzystać z obiektu, a jeśli im się znudzi za jakiś czas wynajmować go pozostałym turystom. Obecnie takie podejście odchodzi do lamusa – apartamenty nad morzem są już z góry przeznaczone na późniejszy wynajem. Oczywiście właściciele korzystają z apartamentów kilka razy do roku, ale jest to raczej okazjonalne. Kto najchętniej kupuje takie obiekty, jak apartamenty nad morzem? Tak naprawdę wszystkie osoby które chcą bezpiecznie ulokować swój zgromadzony kapitał.

Domy w zabudowie szeregowej Kołobrzeg