Czy apartament nad morzem to inwestycja także dla ciebie? Przekonaj się sam!

Data dodania: 21.06.2018


Czy wiedziałeś o tym, że w ostatnich latach inwestorzy budowlani bardzo często decydowali się na zakup nieruchomości zlokalizowanej w górach lub nad polskim wybrzeżem. Apartament nad morzem to jednak najpopularniejszy wybór, który daje największą pewność zysków. Najczęściej inwestor stawia na apartament nad morzem, który następnie wynajmuje krótkoterminowo i czerpie stałe zyski z tego tytułu. Jeżeli inwestor nie mieszka w okolicy wybrzeża, bardzo często opiekę nad lokalem powierza specjalnej firmie, która zajmuje się sprzątaniem oraz udostępnianiem kluczy do apartamentu.

Budowanie domów Szczecin

Dom bliźniak Kołobrzeg

Warto pamiętać o tym, że w ostatnich latach polskie morze zdecydowanie zyskało na popularności i obecnie przyjeżdża tu nawet kilka milionów turystów – tylko w sezonie letnim. Hotele od lat prowadzą statystyki wynajmu i potwierdzają, że w czasie szczytu sezonu obłożenie obiektów noclegowych wynosi ponad dziewięćdziesiąt procent. Warto dodać, że kurorty zlokalizowane w górach również nie narzekają na brak zainteresowania, jednak to piaszczyste plaże przyciągają do siebie co roku coraz więcej Polaków. Jeżeli planujesz taką inwestycję, jak apartament nad morzem – zazwyczaj jest tak, że w pierwszych latach od zakupu deweloper będzie mógł zagwarantować ci określony poziom zwrotu inwestycji. Musisz wiedzieć, że po dwóch do trzech lat poziom opłacalności inwestycji będzie zależał wyłącznie od tendencji rynkowych.

Apartament Kołobrzeg

Na pewno zauważyłeś to, że koszt związany z nabyciem takiego lokalu, jak apartament nad morzem jest porównywalny z tym, który należy ponieść podczas zakupu atrakcyjnego mieszkania w większej miejscowości – np. we Wrocławiu lub Poznaniu. Jaka jest jednak specyfika czerpania dochody z nieruchomości wakacyjnej? Za jeden nocleg w miejscowości Kołobrzeg turysta musi zapłacić średnio 200 zł – jeżeli apartament jest urządzony luksusowo i znajduje się w pobliżu plaży – cena dochodzi nawet do 400 zł. Jeżeli założysz, że apartament nad morzem będzie wynajmowany przez około 200 dni w roku i uwzględnisz koszty eksploatacyjne – będziesz mógł określić jaki zysk czeka cię w związku z tą inwestycją. W takiej miejscowości jak Kołobrzeg turyści znajdą całe mnóstwo apartamentów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem z ich strony. Jest to doskonałe miejsce do lokalizacji twojego mieszkania – Kołobrzeg wyróżnia się pięknymi plażami, a do tego nie brakuje w nim atrakcji z których turyści mogą skorzystać. Apartament nad morzem to zawsze dobry pomysł na inwestycję!

Tokarki

Apartamenty na sprzedaż Świnoujście

autofolierung NRW