Apartament nad morzem czy w górach? Co wybrać?

Data dodania: 21.06.2018


Jeżeli jesteś obywatelem naszego kraju, na pewno podzielasz opinię, że zarówno północ jak i południe Polski są wyjątkowe. Właśnie dlatego te dwa rejony cieszą się od lat niesłabnącą popularnością wśród turystów – polskich i zagranicznych. Nad morze przyciąga ich bezpieczna atmosfera, wspaniałe plaże i wyjątkowy klimat, góry z kolei kuszą imponującymi szczytami, które tylko proszą, aby na nie wejść. Myślisz nad taką inwestycją, jak apartament na wynajem? Podpowiemy ci, w jakich częściach polski najlepiej jest ją zrealizować! Czy słyszałeś już powiedzonko pochodzące wprost z rynku nieruchomości, które brzmi tak – najważniejsza dla inwestycji jest lokalizacja, po drugie jest to lokalizacja, a po trzecie – tak, również lokalizacja. Sam widzisz, że nasz artykuł może odpowiedzieć wręcz na kluczowe kwestie.

Domy działki Szczecin

Apartamenty Kołobrzeg

Niestety – abyś mógł cieszyć się fantastyczną lokalizacją, musisz liczyć się z dużo większą ceną zakupu takiego mieszkania. Jeżeli chcesz kupić apartament nad morzem, którego nie chcesz sprzedać w dłuższym terminie, ale korzystać z dodatkowych dochodów, musisz zdecydować się na zakup w jak najlepszej lokalizacji. Takich miejsc nad polskim morzem nie brakuje – jednym z nich jest zdecydowanie Kołobrzeg – miasto, w którym dobrze poczują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i zakochane pary podróżujące we dwoje. Jeżeli chciałbyś w pierwszej kolejności zarobić na wzroście wartości ceny mieszkania, zastanów się czy nie lepiej będzie kupić działkę. Weź pod uwagę to, jaki potencjał ma dana miejscowość oraz to, na jaki widok mogą liczyć osoby, które wybudują tu dom.

Domy w zabudowie szeregowej Kołobrzeg

Jeżeli chciałbyś kupić apartament nad morzem – już wiesz gdzie. W przypadku zakupu ziemi, czyli działki budowlanej sytuacja nie wygląda tak samo, a wręcz jest odwrotna! Nie powinieneś działki w miejscowości popularnej wśród turystów – tam ceny są zdecydowanie zawyżone. To oznacza, że wszelkiego rodzaju kurorty nadmorskie muszą być przez nas odrzucone – także Kołobrzeg. W takich miastach bardzo ciężko o grunt w dobrej cenie. Zarówno w górach jak i nad morzem możesz liczyć na zwrot kosztów inwestycji – jeśli chodzi o wybrzeże, postaw raczej na jego środkową część, która jest bardziej rozwinięta i chętniej odwiedzana przez turystów. W tych okolicach jest bardzo dużo urokliwych zakątków, a plaże są szerokie i piaszczyste. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój apartament nad morzem będzie cieszył się zainteresowaniem – postaw na kompletne wyposażenie, nie zapominaj o takich kwestiach, jak zmywarka, lodówka, telewizor czy dostęp do sieci.

Domy bliźniacze Kołobrzeg